جلسه 2: حداقل سیستم مورد نیاز برای المنتور

سعید حسنی

سعید حسنی

-

آپدیت شده در 16 آذر 1402

جلسه ۲: حداقل سیستم مورد نیاز برای المنتور - ژایون

برای کارکرد صحیح افزونه المنتور، پیش نیاز هایی وجود دارد و منابع هاست شما باید حداقل سیستم مورد نیاز برای المنتور رو داشته باشد. البته محیا کردن این پیش نیاز ها کار دشواری نیست و به سادگی قابل انجام است.

پیش نیاز های افزونه المنتور

برای کارکرد صحیح افزونه المنتور، پیش نیاز هایی وجود دارد و منابع هاست شما باید حداقل سیستم مورد نیاز برای المنتور رو داشته باشد. البته محیا کردن این پیش نیاز ها کار دشواری نیست و به سادگی قابل انجام است.

در ادامه حداقل سیستم مورد نیاز برای المنتور برای المنتور آورده شده است.

وردپرس 5.2 یا بالاتر

افزونه المنتور تنها با وردپرس نسخه 5.2 و یا بالاتر کار می کند.

PHP 7 یا بالاتر

توجه: چناچه سایت شما روی سروری با PHP قدیمی میزبانی شده باشد، ممکن است با مشکلاتی روبرو شوید. ما به شما توصیه می کنیم برای ارتقا PHP به نسخه 7.4 یا 7.3 با ارائه دهنده هاست خود تماس بگیرید.

همچنین ممکن است المنتور با PHP 5.4+ کار کند، اما این نسخه های قدیمی به پایان زندگی (End Of Life) رسمی رسیده اند و به همین دلیل ممکن است سایت شما را در معرض آسیب پذیری ها و اشکالات امنیتی قرار دهند.

MySQL 5.6 یا بالاتر

نسخه MySQL هاست شما باید نسخه 5.6 یا بالاتر و یا MariaDB نسخه 10.0 یا بالاتر باشد.

محدودیت حافظه وردپرس (Memory Limit)

برای اینکه با مشکل لود نشدن ابزارک های المنتور روبروی نشوید، باید مقدار محدودیت حافظه وردپرس را افزایش دهید. مقدار Memory Limit هاست شما باید 512 مگابایت و یا بیشتر باید. پیشنهاد من مقدار 1024 مگابایت هست.

روش افزایش Memory Limit

  1. وارد فایل منیجر هاست خود شوید.
  2. از قسمت فایل های وردپرس، فایل wp-config.php را پیدا کرده و ادیت کنید.
  3. خط زیر را در فایل wp-config.php پیدا کنید
/* That's all, stop editing! Happy publishing. */

و سپس قطعه کد زیر را قبل از این خط قرار دهید.

define('WP_MEMORY_LIMIT', '512M');

مرورگر شما

لطفاً توجه داشته باشید که برای ویرایش صفحات با المنتور باید از Chrome ، Firefox ، Safari یا Microsoft Edge نسخه 79 یا بالاتر استفاده کنید. با نسخه های مرورگر Microsoft Edge که پایین تر از نسخه 79 هستند شما قادر به ویرایش نخواهید بود.

همچنین نمی توانید با هر نسخه Microsoft Internet Explorer از ویرایشگر المنتور استفاده کنید. جدیدترین نسخه های Edge مایکروسافت (نسخه 79 و بالاتر ، که برای اولین بار در ژانویه 2020 منتشر شد) مبتنی بر Chromium (همان پایه Google Chrome) هستند، بنابراین Edge جدید مایکروسافت اکنون کاملاً قادر به ویرایش صفحات با Elementor است.

دستگاه شما

هم اکنون امکان استفاده از ویرایشگر المنتور با تلفن های همراه و تبلت وجود ندارد. شما فقط می توانید صفحات را با المنتور در رایانه ویرایش کنید.

سرور هاست شما

اگر سرور وب سایت شما WP Engine هست، برای جلوگیری از مشکلات ذخیره سازی لازم است SSL را به وب سایت خود اضافه کنید.

افزونه PH-Z-Lib در هاست

بهتر است پلاگین PHP Zlib در سرور سایت شما فعال باشد. اگر این پلاگین فعال نیست لطفاً از پشتیبانی هاستینگ خود بخواهید که این مورد را برای شما فعال کند.