وردپرس 5.7 منتشر شد!

سعید حسنی

سعید حسنی

-

آپدیت شده در 20 اسفند 1399

تغییرات وردپرس 5.7 - ژایون

در ، وردپرس رنگ های تازه ای را برای شما به ارمغان می آورد. ویرایشگر جدید به شما کمک می کند بخش های مختلفی را که قبلاً نمی توانستید طراحی کنید، بدون کد نویسی شخصی سازی کنید.

تغییرات وردپرس 5.7

با این نسخه جدید، وردپرس رنگ های تازه ای را برای شما به ارمغان می آورد. ویرایشگر جدید به شما کمک می کند بخش های مختلفی را که قبلاً نمی توانستید طراحی کنید، بدون کد نویسی شخصی سازی کنید. در ویرایشگر ابزار هایی که بیشتر از آنها استفاده می کنید، مانند تغییر اندازه قلم، در هنگام نوشتن مقاله در جایی برای دسترسی راحت تر قرار میگیرند، درست در جایی که به آنها احتیاج دارید.

ویرایشگر ساده‌ و هوشمند

تنظیم اندازه قلم: ابزار تغییر اندازه فونت بهتر در دسترس شما قرار دارند.

بلوک های قابل استفاده مجدد: استفاده از بلوک های قابل استفاده مجدد آنها راحت تر شده. با کلیک روی دکمه بروزرسانی، آنها به طور خودکار با پست ذخیره می شوند.

کشیدن و رها کردن Inserter: بلوک ها و الگوهای بلوک را از درج کننده در پست خود بکشید و رها کنید!


تراز بندی تمام قد: آیا تا به حال خواسته اید یک بلوک مانند بلوک Cover، تمام صفحه را در بر گیرد؟ حالا می توانید.

بلوک دکمه ها: اکنون قادر خواهید بود یک طرح عمودی یا افقی را انتخاب کنید.و عرض یک دکمه را روی درصد از قبل تعیین شده تنظیم کنید.

رنگ بندی پیش‌فرض بصورت ساده‌تر

این پالت رنگی جدید تمام رنگ هایی را که قبلاً در کد منبع وردپرس وجود داشت، به هفت رنگ اصلی و طیف وسیعی از 56 سایه که مطابق با نسبت کنتراست توصیه شده WCAG 2.0 AA در برابر سفید یا سیاه است، تجزیه می کند.

رنگ ها در هر محدوده از روشن به تاریکی یکنواخت هستند، به این معنی که از سفید شروع می شوند و با هر مرحله به همان میزان تیره می شوند.

نیمی از دامنه دارای نسبت کنتراست 4.5 یا بالاتر در برابر رنگ سیاه است و نیمه دیگر همان کنتراست را در مقابل رنگ سفید حفظ می کند. برای کسب تمام جزئیات ، یادداشت Devlet Palette را بررسی کنید.

از HTTP به HTTPS در یک کلیک

از همین حالا ، تغییر یک سایت از HTTP به HTTPS یک حرکت با یک کلیک است. وقتی که سوئیچ را انجام می دهید به طور خودکار URL سایت را در پایگاه داده را به روز می کند.

New Robots API

Robots API جدید به شما امکان می دهد دستورالعمل های فیلتر را در متا تگ robots قرار دهید، یعنی موتورهای جستجو می توانند پیش نمایش های تصویر بزرگتری را نیز نشان دهند، که می تواند بازدید شما را افزایش دهد.

پاکسازی پس از به روزرسانی jQuery 3.5.1

برای سالها jQuery کمک کرد تا همه چیز بر روی صفحه حرکت کند. در وردپرس 5.7 ، jQuery کارایی بیشتری پیدا می کند . خطاهای های کمتری در کنسول وجود دارد.

لود تنبل آی فریم ها

در وردپرس 5.7 آی فریم ها با لود تنبل سرعت لودینگ سایت را افزایش میدهند. loading="lazy" هنگامی که عرض و ارتفاع آی فریم مشخص شود، وردپرس به طور پیش فرض این ویژگی را به تگ های iframe اضافه می کند.

بخش راهنما را برای توضیحات بیشتر بررسی نمایید.

آخرین نگارش از راهنمای وردپرس را بررسی کنید. این یادداشت‌های توسعه‌دهنده برای هر تغییری که شاید بخواهید از آنها آگاه باشید را لیست می‌کند. راهنمای وردپرس ۵.۷