3 نگرش سازنده برای بهبود صفحه درباره ما در وبسایت

سعید حسنی

سعید حسنی

-

آپدیت شده در 27 اسفند 1398

بهبود صفحه درباره ما در وبسایت

نوشتن و ایجاد صفحه درباره ما مساوی با امکان ورود به منزل است. برای اینکه بتوانید به منزل جدید وارد شوید اول از همه باید آنجا را تمییز و مرتب کنید و آنجا را مطابق با میل و خواسته خود بسازید. برای بهبود صفحه درباره ما در وبسایت نیز باید مقدماتی را ایجاد کرده و آن را بسازید تا برای ورود کاربران به وبسایت شما آماده باشد. در واقع صفحه درباره ما یک صفحه فرود یا Landing Page است و باید وقت کافی برای ساخت و بهینه‌سازی آن صرف کنید.

بهبود صفحه درباره ما در وبسایت

شاید در نگاه شما صفحه درباره ما، تا این اندازه مهم نباشد که بخواهید زمان زیادی را به آن اختصاص دهید اما در واقع می‌توانیم بگوییم باید برای نوشتن محتوای آن بسیار دقت کنید و با وسواس زیادی آن را ایجاد کنید. به گونه‌ای که مطمئن باشید اولین جایی که کاربر به آن سر می‌زند همین صفحه است!
برای اینکه بیشتر به شما کمک کنیم و اهمیت این صفحه را یادآور شویم، سه نگرش مختلف را در نظر گرفته‌ و در اینجا مطرح می‌کنیم.

1- اول شما، سپس کاربران

audience- بهبود صفحه درباره ما در وبسایت

بهتر است قبول کنید، اولین نفری هستید که باید به آن توجه شود! برای بهبود صفحه درباره ما در وبسایت، از خودتان باید کمک بگیرید زیرا معمولا این صفحه درباره شما، فعالیت‌ها و مهارت‌هایتان است که قرار است پیرامون آن خدماتی را ارائه دهید. در واقع صفحه درباره ما به نوعی یک اثر انگشت و هویت برای شما محسوب می‌شود. برای اینکه هویت خود را به خوبی مطرح کنید و شرح دهید باید چگونه بنویسید؟
به گونه‌ای بنویسید که تمامی کاربرانی که وارد وبسایت شما می‌شوند کاملا درموردتان اطلاعات جامعی بدست آورند و بدانند که قرار است با چه فردی مواجه شده و چه خدماتی را دریافت کنند.

2- زمان اکنون، نه آینده

future- بهبود صفحه درباره ما در وبسایت

لطفا در مورد اینکه در حال حاضر چه خدماتی را می‌توانید به افراد ارائه دهید بنویسید و دست از سر آینده بردارید! اینکه قرار است در آینده‌ای دور چه فعالیتی را انجام دهید مناسب این صفحه نیست و کمکی به بهبود صفحه درباره ما در وبسایت نمی‌کند. باید به کاربران اجازه دهید تا کاملا متوجه فعالیت‌هایی که هم اکنون قرار است انجام دهید، بشوند و صادقانه آن‌ها را مطرح کنید تا به شما اعتماد کنند و احساس اطمینان بیشتری داشته باشند.
نوشتن درباره خود، مهارت‌ها و عملیاتی که قرار است در وبسایت صورت گیرد سخت‌ترین اتفاق در یک وبسایت است اما با تدبیر و دقت زیاد می‌توانید یک بار برای همیشه آن را به بهترین نحو بنویسید و بهبود صفحه درباره ما در وبسایت را ممکن سازید.  3 افزونه مفید برای ساخت انواع صفحه فرود در وردپرس

3- انجام ماموریت به جای استفاده از اطلاعات وبسایتی دیگر

برخی افراد به جای اینکه خودشان اطلاعاتی را برای صفحه درباره ما بنویسند، از وبسایت‌های دیگر کپی برداری کرده و کمی آن را تغییر می‌دهند. اقدام بسیار ضعیف و ناپسندی است. هر چند نوشتن دشوار است اما خودتان بنویسید، دست به کار شوید و یک متن کامل تهیه کنید. این صفحه و اطلاعاتش قرار است بک گراند کار شما باشد پس ارزش فکر کردن و صرف زمان را دارد تا بهبود صفحه درباره ما در وبسایت حاصل شود.

داستان خود را بنویسید…

story- بهبود صفحه درباره ما در وبسایت

اکنون که قرار است اطلاعات مفیدی را در صفحه درباره ما بنویسید بهتر است داستان خود را با توجه به اهداف فعلی بنویسید تا کاربران حس خوبی به شما پیدا کنند.
مواردی را به عنوان نمونه برای بهبود صفحه درباره ما در وبسایت آماده کردیم اما توجه کنید که این‌ها تنها ساختاری برای راهنمایی شما هستند و شما در تصمیم گیری آزاد هستید.

نکات ارتباطی

  1. صادق باشید. اگر تنها یک نفر هستید و قرار است به تنهایی وبسایت را مدیریت کنید، پس اعلام کنید و از واژه “ما” استفاده نکنید.
  2. با معرفی خود آغاز کنید و به پرسش ساده “من چه کسی هستم؟ ” جواب دهید.
  3. با جزئیات اینکه چه کاری انجام می‌دهید آغاز کنید، اما بر اطلاعات مربوطه متمرکز شوید. مانند فعالیت‌های حرفه‌ای
  4. همان‌گونه که صحبت می‌کنید، بنویسید! نیازی به استفاده از کلمات و جملات فانتزی و خاص نیست.
  5. در تمام طول متن از یک لحن استفاده کنید.

نکات عمومی

  1. استفاده از تصویر ارتباط بهتری را برای کاربران فراهم می‌کند و باعث بهبود صفحه درباره ما در وبسایت می‌شود.
  2. استفاده از جزئیات مفید در مورد بک گراند کارتان می‌تواند نوعی پشتیبانی از داستان اصلی باشد.
  3. به کاربران اجازه دهید تا در مورد روند بهبود وبسایت بدانند. چگونه آغاز شد، در گذر زمان چه تغییراتی کرد و امروز چه می‌کند.
  4. همیشه از اطلاعات واقعی استفاده کنید. مانند نام واقعی، لینک‌های مرتبط و سایر پروژه‌هایی که انجام داده‌اید.

جمع‌بندی

یکی از صفحاتی که مهم‌ترین نقش را در وبسایت شما ایفا می‌کند، صفحه درباره ما است. برای بهبود صفحه درباره ما در وبسایت راه‌های مختلفی را باید طی کنید و زمان خوبی را برای ایجاد آن در نظر بگیرید تا به بهترین نحو آن را پیاده‌سازی کنید. ما در این مقاله کنار شما بودیم تا بتوانید یک صفحه خوبی را طراحی و اجرا کنید.