مدیریت فروشگاه اینترنتی با WooCommerce Admin

سعید حسنی

سعید حسنی

-

آپدیت شده در 15 آذر 1399

مدیریت فروشگاه اینترنتی با WooCommerce Admin

تیم ما مفتخر است تا از امکان افزونه‌ای که یک داشبورد جدید را برای ووکامرس معرفی می‌کند خبر دهد. با استفاده از این امکان، دارندگان فروشگاه می‌توانند به مدیریت فروشگاه اینترنتی پرداخته و عملیات تجزیه و تحلیل سایت ووکامرسی را انجام دهند.

تیم ما مفتخر است تا از امکان افزونه‌ای که یک داشبورد جدید را برای ووکامرس معرفی می‌کند خبر دهد. با استفاده از این امکان، دارندگان فروشگاه می‌توانند به مدیریت فروشگاه اینترنتی پرداخته و عملیات تجزیه و تحلیل سایت ووکامرسی را انجام دهند.

مدیریت فروشگاه اینترنتی با WooCommerce Admin

این افزونه در سراسر جهان قابل استفاده است و  بنابراین همه می‌توانند در حالی که ما به ساخت امکانات جدید می‌پردازیم از گزارش‌های جدید بهره ببرند. این ویژگی شبیه به woocommerce product blocks است که به عنوان یک افزونه‌ کار خود را آغاز کرد و هم‌اکنون یک بخش مرکزی و اصلی ووکامرس را تشکیل می‌دهد. در قسمت زیر ویژگی‌های کلیدی Woocommerce Admin آمده و با کمک آن به تجزیه و تحلیل سایت ووکامرسی می‌پردازیم.

بررسی عملکرد با استفاده از آمار، آنالیز و گزارش

افزونه‌ی woocommerce admin حول یک داشبورد مرکزی شکل گرفته است که به مرور زمان در نسخه‌های آتی ووکامرس به عنوان پیش‌فرض قرار می‌گیرد. به دارندگان فروشگاه یک دید کلی از عملکرد فروشگاه را می‌دهد و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا بسته به نیازهای خود داشبورد را سفارشی کنند. در واقع هر عملیاتی مربوط به مدیریت فروشگاه اینترنتی را می‌توان از آن انتظار داشت.

۱۴ مدل داده‌ی متفاوت

دارندگان فروشگاه می‌توانند به صورت مستقیم با 14 مدل داده‌ی متفاوت در داشبورد، داده‌های نموداری را مشاهده کنند و به منظور بارگذاری گزارش مربوط برای آنالیز عمیق‌تر هر کدام از نمودارها را انتخاب کنند و به تجزیه و تحلیل سایت ووکامرسی بپردازند.

analytics- تجزیه و تحلیل سایت ووکامرسی
تجزیه و تحلیل سایت ووکامرسی

دارندگان فروشگاه اینترنتی، همچنین می‌توانند یک بازه‌ی سفارشی را بسته به بازه‌ی تاریخی انتخاب شده برای نمودارها برگزینند.

choose date- مدیریت فروشگاه اینترنتی
تعیین یک بازه زمانی مشخص

سفارشی‌سازی داشبورد

هیچ دو فروشگاهی یکسان نیستند و به همین جهت دارندگان فروشگاه به گزارش‌هایی نیاز دارند که پاسخگوی نیازهای آن‌ها باشد. بنابراین با این افزونه که یک افزونه برای مدیریت فروشگاه اینترنتی و تجزیه و تحلیل سایت ووکامرسی است، می‌توانید گزارش‌ها را سازماندهی کنید و تنظیمات نیز براساس عملکرد هر یک از کاربران ذخیره می‌شوند تا بعدا هر زمان که به داشبورد بازگشتید ظاهر آن دست نخورده باشد حتی اگر دسترسی بعدی شما، از طریق تلفن همراهتان باشد.

۱۲ گزارش جدید و ارتقا‌ یافته

ما در ووکامرس بار دیگر بر روی گزارش‌های موجود کار کرده‌ایم تا کارامدتر شوند و یک گزارش جدید را برای انواع محصولات معرفی کرده‌ایم تا به دارندگان فروشگاه کمک کنیم، بهتر است کسب و کار خود را کنترل و درک کنند و تجزیه و تحلیل سایت ووکامرسی را بهتر انجام دهید. این گزارش‌ها به شما امکان می‌دهند که:

 • داده ها را به سرعت فیلتر کنید.
 • دوره‌های داده‌ها را مقایسه کنید.
 • به آسانی به نقاط کلیدی داده‌ها دسترسی یابید.
 • گزارش‌ها را با فرمت CSV دانلود کنید.

گزارش‌های جدیدی که در افزونه موجود هستند عبارتند از:

گزارش درآمد

 • یک دید وسیع از وضعیت مالی فروشگاه را به دست می‌دهد.
 • گزارش‌هایی در مورد درآمد ناخالص، استرداد، ارزش کوپن‌های مصرفی، مجموع مالیات، هزینه‌های ارسال و درآمد خالص مربوط به طیفی انتخابی از داده‌ها را ارائه می‌کند.

گزارش سفارشات

 • گزارشی از تعداد کل سفارشات، درآمد خالص، ارزش میانگین سفارش و تعداد میانگین اقلام هر سفارش را در طیفی انتخابی از داده‌ها ارائه می‌دهد.

گزارش محصول

 • اطلاعات فروش مربوط به محصول را در یک دوره‌ی زمانی نمایش می‌دهد و مقایسه می‌کند.

گزارش انبار

 • تمام کاتالوگ مربوط به فروشگاه‌ها را براساس محصولاتی که در انبار موجود‌ند، در انبار کم هستن و یا در انبار نیستند، نمایش می‌دهد.

گزارش مقایسه‌ی محصول

 • با مقایسه‌ی عملکرد محصولات و انواع مختلف آن‌ها در یک بازه‌ی زمانی مشخص، یک آنالیز فوق‌ سفارشی را در مورد داده‌های مربوط به فروش ارائه می‌دهد.

گزارش مجموعه‌ای

 • با نمایش فروش اقلام و مجموعه‌هایی که بیشترین درآمد خالص را داشته‌اند به فیلتر تمام مجموعه‌ها، یک مجموعه و مقایسه‌ی مجموعه‌ها می‌پردازد.

گزارش کوپن‌ها

 • به مقایسه‌ی چندین کد کوپن می‌پردازد تا نشان دهد که چند نفر از کاربران از کوپن استفاده می‌کنند و تعداد کل تخفیف‌ها چقدر است.
 • از فیلترهای پیشرفته استفاده می‌کند تا کوپن‌ها را مقایسه کند و از چند فیلتر از پیش تنظیم شده نیز استفاده می‌کند تا برترین کوپن‌ها را براساس تخفیف‌های سفارشات تعیین کند و یا با استفاده از فیلترهای از پیش تنظیم شده به نمایش میزان تخفیف بپردازد.

گزارش مشتریان

 • داده‌های مشتری را نمایش می دهد: نام، تاریخ ثبت‌نام، ایمیل، تعداد سفارشات، میزان مدت سپری ده در سایت، ارزش میانگین سفارش، تاریخ آخرین خرید و کشور.
 • یک نما از داده‌های مربوط به تمام مشتریان فروشگاه ارائه می‌دهد. تمام مشتریانی که ثبت‌نام کرده‌اند و نکرده‌اند را با اطلاعات مناسب در مورد هرکدام همچون آدرس ایمیل، تعداد سفارشات، مدت زمان سپری شده در سایت و ارزش میانگین سفارش، نمایش می‌دهد.
 • امکان این را فراهم می‌کند تا با استفاده از نام، کشور، نام کاربری و آدرس ایمیل مشتری به جستجوی جدول مشتریان بپردازید.
 • داده‌های مشتری را با فیلترهای سفارشی از جمله تعداد سفارشات، هزینه‌ی کلی صرف شده و ارزش میانگین سفارش، دسته‌بندی می‌کند.

گزارش مالیات

 • با استفاده از کدهای مالیاتی مختلف به مقایسه‌ی گزارش مالیات می‌پردازد.
 • به مقایسه‌ی چندین کد مالیاتی می‌پردازد و داده‌های مربوط به اینکه برای سفارشات و ارسال چه میزان مالیات پرداخت شده است را نمایش می‌دهد.

گزارش سفارش

 • داده‌های سفارشات را براساس دوره‌ی زمانی داده شده طبق وضعیت سفارش (برای مثال معلق یا تکمیل شده)، محصول (سفارش‌هایی که دارای محصولی خاص یا فاقد آن هستند)، کدهای کوپن (کدهای کوپنی که در سفارشات استفاده شده‌اند یا استفاده نشده‌اند) و مشتریانی که به تازگی دوباره به فروشگاه بازگشته‌اند، فیلتر می‌کند.

گزارش دانلود

 • براساس محصولات، نام‌کاربری، شماره سفارش و آدرس IP فیلتر دانلود‌ها را فراهم می‌کند.

فیلترهای پیشرفته

گروهی از فیلترهای پیشرفته هستند که به دارندگان فروشگاه امکان این را می‌دهند که اطلاعات بیشتری را از گزارش‌های جدید بدست آورند و تجزیه و تحلیل سایت ووکامرسی را سهولت می‌بخشند که عبارتند از:

 • فیلترهای عددی امکان اضافه کردن فیلترها را برای ایجاد گزارش‌هایی براساس درون داده‌های عددی مهیا می‌کنند. این فیلتر از مقادیری بیش از، کمتر از و بین ارزش‌های عددی داده‌ها پشتیبانی می‌کند.
 • فیلتر نام مشتری یک فیلتر کامل خودکار است که این امکان را فراهم می‌کند تا فیلترهایی براساس سفارش‌های یک مشتری خاص ساخته شوند.
 • فیلتر ایمیل یک فیلتر کامل خودکار است که از طریق نقطه‌ی انتهایی REST API مشتری تغذیه می‌شود و امکان فیلتر سریع گزارش‌ها از طریق ایمیل مشتری را فراهم می‌کند.
 • فیلتر کشور نیز یک فیلتر کامل خودکار است که بسته به کشور یا کشورهای مشتریان امکان ایجاد فیلترها را مهیا می‌کند.

پنل جدید فعالیت

در نهایت یک پنل فعالیت جدید را معرفی می‌کنیم که ابزار فعالی برای مدیریت فروشگاه اینترنتی است و می‌توان از طریق آن‌ها به سرعت به موارد زیر پرداخت:

 • انجام سفارشات
 • مدیریت انبار
 • مدیریت موجودی انبار
 • مدیریت اعلان‌های فروشگاه
orders- بررسی سفارشات در پنل
بررسی سفارشات در پنل مدیریتی

این پنل شامل یک امکان جدید اعلان Inbox است که به یک مشکل همه‌گیر ووکامرسی می‌پردازد که این مشکل تعداد بیش از حد اعلان‌ها است! این Inbox جدید تمام اعلان های مربوط به مدیریت فروشگاه ووکامرس را پاکسازی می‌کند و اطمینان حاصل می‌کند که دارندگان فروشگاه تنها چیزی را که برایشان مهم است و تنها در یک بخش مرکزی دریافت می‌کنند.

همچنین پنل فعالیت از یک API جدید و نقاط پایانی REST API برای توسعه دهندگان استفاده می‌کند تا اعلان‌هایی که بدان نیاز دارند را دریافت کنند و این اعلان‌ها بعدا در Inbox نمایش داده می‌شوند. اطلاعات بیشتر در مورد API جدید و نقاط پایانی REST API موجود است که می‌توان آن‌ها را در ‌Inbox پنل فعالیت یافت.

شروع به بررسی گزارش‌های جدید کنید

اگر مایل به امتحان کردن افزونه‌ی جدید woocommerce admin هستید، آن را از انتهای این آموزش دریافت کرده و سپس آن را در سایت خود آپلود، نصب و فعال کنید و به راحتی به تجزیه و تحلیل سایت ووکامرسی و درنهایت مدیریت فروشگاه اینترنتی خود بپردازید. یادتان باشد امر تجزیه و تحلیل امری فوق‌العاده مهم است که نباید از نظر دور بماند. برای پیشرفت شما الزامیست و باید برای آن برنامه‌ریزی کنید تا بتوانید فعالیت‌هایتان را برحسب آن تنظیم کنید.